ЗМІСТ:

- ГРА В МАРІОНЕТКИ (Муляр Юрій) - ПЕРЕВІРКА (Нейм Нік) -1000 ВІДОБРАЖЕНЬ МЕНЕ (Глазнєв Андрій Анатолійович) -ІНШЕ ЖИТТЯ (Бардонов Олександр Іванович) -БАРТЕР (Муляр Юрій) -БОГ (Муляр Юрій) -БРАТЕ ВСТАВАЙ (Муляр Юрій) -ВЕЛИКИЙ І МОГУТНІЙ (Варський Олександр Миколайович) -ВИПАДОК У ПРИДОРОЖНЬОМУ КАФЕ (Рискін Олександр) -ВОСКРЕСІННЯ (Філіппов Олексій) -ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (Пасіка Христина) -ДИТИНА ПАНТАГРЮЄЛЯ (Мальгін Сергій Романович) -ДРЕВНЯ КРОВ - РІМЕЙК (Ткач Сергій feat. Муляр Юрій) -ДЯКУЮ СУСІДЕ (Тішанська Марина Антонівна ) -ЗОНА (Філіппов Олексій) -КІНЦЕВА ЗУПИНКА (Цуркан Валерій) -КОЛО РОЗБИТОГО КОРИТА (Д'яков Сергій Олександрович) -КОЛОНІЗАЦІЯ (Пащенко Олександр) -КРІЗЬ ДОЩ (Павлюк Олег) -КРАЩІ З КРАЩИХ (Муляр Юрій) -НА ЗАХИСТ ФЕНТЕЗІ (Репета Віталій) -НАВПІЛ (Муляр Юрій) -ОСТАННІЙ ЗЛЮКО (Лисенко Сергій Сергійович) -ПІДКОРЮВАЧ ПЛАНЕТ (Ратман Макс) -ПАСТИР (Павлюк Олег) -ПРИШЕСТЯ (Поляков Ігор) -РАГУ З КРОЛИКА (Карпов Леонід Євгенович) -РОБІНЗОН КЛЮЄВ (Варакін Олександр) -РОЗУМНЕ ЗАЛІЗО ВЕН ДІПА (Муляр Юрій) -СКРИНЯ (Пащенко Олександр) -ТАК ВЖЕ СТАЛОСЯ (Муляр Юрій) -ТАМ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ (Гелпрін Майк) -ХВОРА ЧАЙКА (Рудич Павло Килинович) -ЧАРАНА (Щерба Наталя)

СУПУТНІ АРТЕФАКТИ

Цей блог створювався для просування та підтримки нет-просторами такої незвичної літературної ініціативи, як безкоштовне розповсюдження друкованої фантастики в чернівецькому "Literatur Cafe", коли обсяг кожного твору не повинен був перевишувати стандартного аркуша паперу формату А-4 і будь-хто з відвідувачів міг прийти в кафе і назавжди взяти собі всі уподобані ним твори, кількість яких постійно, за потреби, додруковувалася. Два роки назад "Literatur Cafe" був назавжди зачинений, а разом з ним припинилося і безкоштовне розповсюдження фантастики, а блог відтоді існує цілком самостійно. Все написане нижче не більше, ніж перебіг минулих подій, що у різні роки стосувалися цього літературного проекту

      Шановні Читачі, дякую, що завітали на мій блог і присвятили кілька миттєвостей свого життя цьому проекту. Волів створити для вас дещо нове і не зовсім звичне у царині літературного сьогодення. Можливо не все вийшло, як хотілося, але бажання приємно вразити таки було.
      На цьому сайті ніколи не було, немає і ніколи не буде ніяких конкурсів, рецензій та аналізів виставлених творів, а тому вам доведеться змиритися з моїм, дещо диктаторським і, відповідно, суб'єктивним смаком у відборі творів, що публікуються на сторінках сайту. Причина цього така: виставлені твори повинні хоча б наближатися до певних критеріїв, яким, у більшості випадків відповідають, короткі твори визнаних майстрів фантастики. Блог завжди був, є і буде відкритий для ваших коментів з усією палітрою особистого ставлення до виставлених творів.
       NB! Цей проект також завжди відкритий для ваших творів, проте вважаю за доцільне попередити заздалегідь, аби не було образ на майбутнє, що мій відбір (дивитись вище) базується на певних вимогах, які можуть здатися дещо прискіпливими, але від яких я не маю права відходити.
      Проект навмисне не рекламується звичними способами, аби ви самостійно могли вирішити, а чи варто ділитися з кимось ще посиланням на нього.
Заради одного твору, гідного Вашої уваги, доводиться прочитувати і, відповідно, "пропускати крізь себе" 50-70 творів, але саме так досягається власна вимога до себе не знижувати "планку" вимог, аби випадково на сюди не потрапили твори, що не будуть вам цікаві. А тому перепрошую, коли деякий час на сайті не з'являється нічого нового. Блог живий і завжди буде таким, бо пошуки цікавих творів будуть без жодного сумніву продовжуватися й надалі.
     До вашої уваги сторінка "СВІТОВІ ШЕДЕВРИ КОРОТКОЇ ФАНТАСТИКИ", де можна ознайомитися з визнаними шедеврами "малої" фантастики і порівняти їх з сучасними творами пострадянських авторів.
       Сторінка "ФОТО-ФАНТАСТИЧНІ ВПРАВИ" комусь, можливо, стане у нагоді, як більш-менш, без суттєвих фінансових та моральних втрат надати вашим творам сучасного графічного оформлення.
     P.S - всі, заявлені на сайті твори, були перекладені у разі потреби на державну мову виключно власноруч і надалі можуть бути відповідно скорегованими за виявленими вами помилками.
      Кілька слів про поточну "друковану" діяльність цього літературного проекту: добре, що все нижче вказане вже у минулому і наразі можна робити для себе певні висновки з зробленого.

Муляр Юрій ака "такітак", автор збірки фантастичних новел "Адреналінові сутінки"

ХАЛЯВА ТОМУ ЩО!

На підтримку цієї літературної акції спрямований http://www.samete.blogspot.com/, на якому кожного тижня буде виставлятися новий короткий фантастичний твір. Охочі надати свої твори, можуть звертатися на моє "мило" mulyary@gmail.comХтось давно повинен був це робити до нас. Таким, трохи неприроднім, шляхом намагатимемося заохотити вірогідного читача до власних творів. Можливо, з часом, і відпаде необхідність саме у такому вигляді приваблювати читацьку аудиторію до власної творчості, проте, наразі іншого виходу з даної ситуації просто немає! Можливо, запропонована ідея спілкування на рівні "твір -читач-автор" знайте ще якесь, більш цікаве наповнення - ми будемо тільки раді, що хоч чимось допомогли розвою сучасної української літератури!.

ЗАПРОШЕННЯ, ВІД ЯКОГО НЕ ВАРТО ВІДМОВЛЯТИСЯ!
      Хотілося запросити всіх читачів блогу, проте, у дійсності, це стосувалося лише мешканців та гостей Чернівців та Буковини, на презентацію збірки короткої сучасної фантастики українською мовою, яку, по закінченню презентації, можна буде отримати БЕЗКОШТОВНО у подарунок, назавжди і без будь-яких формальностей, на кшталт реєстрації або чогось подібного. Ця збірка - підсумок літературної акції, спрямованої на популяризацію жанру фантастики у м. Чернівці. Протягом 8 місяців я знаходив винятково короткі фантастичні твори, питав дозволу автора на безкоштовне розповсюдження уподобаного мною твору в "Літератур Кафе", перекладав на державну мову і невеличким накладом у 50-75 примірників викладав всім охочим. Попередні твори кожного разу доводилося додруковувати, аби читачі, які вперше дізналися про цей захід, мали змогу прочитати всі виставлені раніше твори. Автори творів збірки - письменники з України, Росії та Ізраїлю. Безкоштовне роздавання збірки відбулося 21 жовтня 2010р в 17-00 годин в приміщенні Обласної бібліотеки на вулиці Кобилянської,47


А МОЖЕ І НЕ ТРЕБА БУЛО!

    Вже минув місяць, як закінчився стосовно особисто мене кошмар під назвою "літературна акція з безкоштовного розповсюдження фантастики у місті Чернівці". Ззовні, з сторони все виглядало навіть дуже пристойно і навряд чи хтось здогадався, чого це все мені вартувало. Добра реклама у рекламному тижневику, кілька позитивно-доброзичливих статей в ЗМІ, згадування про наступну подію на місцевому радіо і, апофеоз всього, телерепортаж з місця події в день проведення акції. За кадром залишилися майже марні пошуки спонсорів, три тижні друку ночами на звичайному принтері десятків тисяч аркушів, збивання, нарізання, склеювання та інших необхідних операцій з перетворення надрукованих аркушів паперу у 100-сторінкові книжки загальною кількістю майже 200 примірників. Навіщо потрібна була ця акція? За великим рахунком, місто жило без проблем і без неї, як і без багато чого до і після цієї акції. По-перше: мене ніхто не примушував цю акцію проводити - відповідно і всі претензії тільки до себе особисто. Інша справа, коли розумієш, що, якщо все кинути, то наступної спроби вже не буде, хоча б тому, що ніхто більше не надасть тобі свої сторінки або ефірний час після того, як ти вже один раз ошукав їх.
     Тільки сьогодні, по закінченню місячного терміну, починаєш потроху оживати, забуваючи про сколоті скобами пальці, про ліміт часу, образи на чисельні відмови потенційних спонсорів і прикрість до людей, які спочатку чимдуж тебе підтримували, аби потім раптово, у самий відповідальний момент, кинути. Вже не просинаюсь по кілька раз протягом ночі, коли уві сні тобі треба кудись бігти і ти обов'язково повинен встигнути щось, без чого акція не відбудеться. Добре розумію, що така справа однією людиною не робиться, як і знаю, що, якби довелося все починати спочатку, то знову все робив би самотужки. Напевне, така у мене натура, коли не хочеться нічого міняти з того, що може хоч якось вплинути на внутрішнє бачення мною кінцевого результату.
    Кожна з 200 книжок зроблена моїми руками і пес-нишпорка легко знайде мене, так як на декотрих аркушах є моя кров, коли від втоми і недосипу доводилося невимушено помилятися і ранити пальці. Зараз - очікування реакції читачів на цю збірку. Напевне, це і є те головне, заради чого і задумувався цей самвидат - як сприймуть сучасну коротку фантастику читачі.